вторник, 04.08.2009 18:30

Свирж 2009: убить нельзя помиловать

Свирж – очень обидная неудача для украинского музыкального пространства. Фестивали такого масштаба у нас наперечет (на самом деле, сразу в голову приходит только олегоскрипкинская Країна мрій). Состав, который собрали организаторы – более, чем солиден. Кроме широко известных и напечатанных на афишах крупным и средним шрифтом Сезарии Эворы, Нино Катамадзе и INSIGHT, Здоб ши Здуб, Vоплей Vідоплясова, Плачу Єремії, Esthetic Education, Пиккардийской Терции, Энвера Измайлова и музыкантов из США, Чехии и других стран, было заявлено много молодых команд весьма приличного уровня (мелкий шрифт на постерах). Такая смесь непопсовой концепции «музыки народов мира» со «звездной» попсовой создавала очень высокие ожидания.


Поэтому, нет желания танцевать на костях организаторов. Тем более, они полностью признали свою вину (что бывает крайне редко, обычно находится 158 виноватых). Хотелось бы верить, что идея не погибнет под обломками Свиржа-2009 и в следующем году фест все-таки состоится. Ситуация ведь понятная и всеми сторонами подтвержденная – прогнозированное число купленных билетов отличалось от реального примерно в 10 раз, соответственно не нашлось средств, чтобы рассчитаться с артистами, техническим персоналом, поставщиками оборудования (почему не были найдены спонсоры, которые заранее гарантировали бы наличие этих средств – вопрос отдельный).


Спасибо музыкантам, согласившимся выступить бесплатно (а, по сути, в убыток – с учетом дороги и питания), спасибо компании, которая не разобрала сцену в первый же день «из уважения к Нино Катамадзе», спасибо всем, кто, принял извинения организаторов и не распространяет грязь в Интернете. Только вместе мы можем НЕ УБИТЬ такой замечательный формат. Иначе, следующего такого события (хорошо проведенного) мы будем ждать долго-долго.


Приложение – официальное письмо от организаторов


Розуміючи всю відповідальність за зіпсований настрій та змарновані сподівання відвідувачів, організатори фестивалю „Свірж” вважають за потрібне надати офіційні пояснення тому, що сталося. Річ у тім, що свої фінансові зобов’зання фестиваль розраховував з огляду на 30 тис. відвідувачів протягом усього фестивалю. В дійсності ж протягом перших двох днів відкритої реєстрації відвідувачів приїхало на порядок менше, близько 4-5 тисяч, а 1 серпня гостей прибувало ще менше. Через недоліки організації робота та охорона реєстрації не була налагоджена добре. Нам відомо про наявність випадків несанкціонованого продажу пропускних браслетів і втрати коштів через це, що збільшило фінансові проблеми фестивалю. Через це ми не змогли сплатити чергову частину грошей за послуги технікам, тому Головна так Рок-сцени були відключені та почали розбиратися. 


Програма першого фестивального дня була повністю виконана, а у другий день ми зробили усе можливе, аби максимально перенести обіцяну програму на фолк-сцену, яка працювала до 5-ї ранку, і де все-таки виступили гурти „Mad Heads XL”, “Zdob si Zdub”, “Figli di madre ignota” та інші. Ми висловлюємо подяку гуртам, які погодилися виступати за відсутності належної винагороди та обіцяних умов, а також компанії “ArtMax Engineering”, яка забезпечувала роботу фолк-сцени, зазнаючи значних фінансових втрат.

На разі ми аналізуємо всі наші помилки та прорахунки і сподіваємося, що згодом зможемо дати більш чіткі та конкретні пояснення. Всіх, хто залишився незадоволеним ходом фестивалю та бажає повернути витрачені на квиток кошти, просимо надсилати заявки на нашу електронну адресу svirzh@gmail.com.  Вважаємо за необіхідне повідомити, що фестиваль 2010 року, провести який, попри відсутність перспектив отримати прибуток, ми вважаємо своїм обов’язком перед людьми, буде проходити за умов стовідсоткових інвестицій та повної фінансової гарантії виконання програми. 


Просимо вибачення в усіх тих, хто постраждав через нас цього року.
З повагою, оргкомітет фестивалю „Свірж”Теги: Свирж

blog comments powered by Disqus

Афиша

Фотобанк

Crazy Town
ДахаБраха и Port Mone
GusGus
Ken Hensley
Dakh Daughters

Музыкантам
web support