Фіолет: "Тупеньких верескливих дівчаток на наших концертах не буває"

Луцький гурт «Фіолет» відповів на питання RockYou.

У вашому гастрольному графіку майже немає міст з Заходу та Сходу України. Це збіг чи свідоме рішення?

Насправді це не так. В рамках туру будуть концерти в Сумах, Полтаві, Харкові, Дніпропетровську та Херсоні. Там є наші шанувальники, з якими ми перетиналися на різних українських фестах, з якими ми познайомилися в мережі. Ніяких упередженостей, географічних, ідейних, культурних чи тим паче політичних, немає. 

В якому місті, окрім Луцька вас приймають найкраще?

Пригадуються дуже хороші концерти в плані підтримки у Києві, Чернівцях, Львові, Рівному, Хмельницькому. Приємно, що на наших концертах не буває випадкових людей, навіть якщо публіки небагато. І ми за це вдячні
.
Яку основну думку ви прагнете донести в своїх піснях? Хто ваша аудиторія?

Наші пісні тематично багатогранні: від соціальщини до любовної лірики. Точно як і аудиторія: від школярів до людей за 30. Але спілкуючись з цими людьми, я можу сказати, що це в більшості своїй мислячі молоді обличчя. Тупеньких верескливих дівчаток на наших концертах не буває. На жаль, чи на щастя. :)

Скільки у вас в запасі пісень, які не увійшли в перші два альбоми, але є цілком виконувабельними на концертах?

Ми  постаралися записати всі наявні. Якщо не в електриці, то точно в акустиці. Слухач просив – ми свою справу зробили. Мені страшно не подобається коли наші ровесники роками вимучують демо-записи. Це не робота. Або ти підтримуєш контакт із своїм слухачем, або ти невизнаний геній сучасності, який до кінця днів своїх сидітиме в підвалі. 

Розкажіть про співробітництво з Льошею Казанцевим – як давно ви знайомі, чому працюете саме з ним? 

До недавнього часу ми працювали з Льохою в контексті власне студійної роботи. Індюк Рекордс, рівненська студія, яка записує і в деякій мірі гуртує навколо себе музикантів незалежних команд. Льоха сильно допоміг досягти того, що ми маємо зараз. Попри те, що ми зараз працюємо на іншій студії та з іншою людиною. Молодим гуртам теж раджу спробувати попрацювати з Казанцевим – фінасово і технічно він пропонує прекрасні умови. На правах реклами. :)Які у вас глобальні плани – стати групою масштабу палаців спорту чи клубних концертів вам наразі достатньо? Якщо перше – то як збираєтесь досягнути цілі?

Для початку потрібно стати КИМОСЬ у своїй країні. Робота важка, але за умови наполегливої праці можлива. Можна збирати клуб і водночас рвати майдани великих міст. Формати бувають різні. Для нас зараз головне – довести самим собі, що ми спроможні на реальні музичні звершення. Знайти свого слухача. Стати затребуваними для нього. Зрештою, бути музикантами цілодобово, а не тільки по закінченню робочого дня.

У вас великий фестивальний досвід. Які фестивалі найбільше запам’ятались?

Цьогоріч гарно минули Захід, Франко-Фест, Республіка… Гарна атмосфера, хороший звук, імениті колеги по цеху. Враження, досвід, спілкування з шанувальниками, нові шанувальники. Тішить, що фестивальний рух в Україні виходить на якісно вищий рівень. По більшості критеріїв. Тішить, що ми стаємо частиною цієї історії.

Чи грали ви за межами України? 

Грали в Білорусі, де в національному хіт-параді зайняли із своєю білоруськомовною піснею трете місце. Хороші люди там. Були пропозиції і в Європі декілька концертів відіграти, але технічні моменти не дозволили. Думаю все ще попереду. 

Раніше у вас були духові інструменти, зараз їх немає. Чому? Як змінилось звучання, новий варіант вам більше до душі?

В якийсь час духові були цікаві нам в плані експерименту. З часом бачення трохи змінилося, цікавішою стала гітарна складова. Зараз нові аранжування пісень передають наші нові віяння. В новому альбомі до речі, вони майже не присутні. То вже буде темою наступних наших записів.

Як ви оцінюєте загальний стан української рок-сцени? 

Хріново. Але могло бути ще гірше. Принаймні в цій країні можна вільно співати українською. Є фестивалі. Є чимало клубів. Є свобода мислення і інтернет. Кожен може за умови хорошого менеджменту і якісної музики просунути себе і знайти свого слухача. Інша справа – наша музична культура, яка дуже повільно формується. Чогось концептуального вкрай мало. На жаль. Зараз просто купити будь-яку гітару, але зробити щось вартісне в плані музики чомусь важче і важче. Всі кризи в наших головах.

Чи вважаєте ви що музиканти мають бути активними політично і соціально? 

Однозначно. Але це не означає, що вони мають грати в підтримку кандидатів.

Скільки в середньому коштує білет на ваш концерт? :)

В клубному турі від 30 грн, в залежності від формату та масштабу закладу. 


Інтерв'ю: Костянтин Трегуб Теги: Леша Казанцев, Фіолет, луцк

blog comments powered by Disqus

Рецензии

Understated
1 августа 2013
Planta
18 июля 2013
Delta Machine
28 мая 2013
Mosquito
27 мая 2013
Wolf
5 мая 2013

Отчёты

Путеводитель по Open`er Festival
17 июля 2018
W.A.S.P. Фотоотчет
1 декабря 2017
Children of Bodom в Киеве
15 сентября 2017
Tommy Genesis: атаке брутальной девочки не смогли противодействовать
26 мая 2017
Сергей Михалок: Цирк аутсайдеров в акустике
24 мая 2017

Музыкантам
web support